18. Lauffestival Bad Blumau

Annak úgy kellett lennie, hogy fussak Bad Blumauban. Az utolsó pillanatban nyílt lehetőségem a részvételre (köszönet Lillának és Attilának, akik kb. 5 perc alatt szerveztek  nekem ingyen nevezést a versenyre, szerencsére egy szombathelyi futó helyett indulhattam 10 km-en). Öten képviseltük a ZASZ-t a versenyen: Roli, Timi, Attila, Lilla és én. Mostanában volt pár bíztató edzésem Lillával, jó formában vagyok. Éreztem magamban az erőt, kissé bizonytalan csak a meleg időjárás miatt voltam, mennyire hat majd ki a futásomra. Az elmúlt napokhoz képest hálásak lehettünk, mivel fátyolfelhős időben, kb. 17 fok volt a rajtnál.IMG_6793Nagyon erősen kezdtem az első kilométereket, tudtam, hogy a 4’47-es átlag túl gyors lesz nekem, később megbosszulhatja magát. Visszaálltam 4’55 körüli ezrekre, amit a 6-7 km-ig tudtam tartani, ott volt a holtpontom, utolért az 1:45-ös félmaratonos iramfutó is. IMG_6787Elhatároztam, hogy nem engedem magam elé, s mintha megérezte volna rajtam, bíztatott, s az utolsó km-en tudtam hajrázni. 10 km-nél rápillantottam az órámra, mert biztos volt az egyéni csúcs: 48’44, innen már szárnyaltam az utolsó pár száz méteren. 🙂IMG_6786Nagyon jól esett, hogy Lilla a célban várt és a verseny alatt is folyamatosan drukkolt és fotózott. Rosszullét miatt már rajthoz sem állt, borzasztóan sajnáltam, hogy így alakult. Attilát sikerült elcsípnünk még az utolsó körben, ő az abszolút harmadik helyen végzett. Roli 10 km-en indult Timivel, aki egy év kihagyás után is nagyon ügyes volt. Mi lenne, ha edzene is? 🙂 A tésztaparti után megvártuk az eredményhirdetést és a tombolasorsolást. A gyümölcskosár biztos volt, a háromszáz eurós hosszú hétvégét nem nekünk dobta a gép. 🙂 Nagyon elégedett és boldog vagyok az eredményemmel, a következő verseny az Ultrabalaton lesz, ahol a ZASZ Lusta Bandájában nyomulok!